Nasze prowadzące

Rekolekcje prowadzi Ekipa Domu Rekolekcyjno – Formacyjnego, Kapłan oraz zaproszeni Goście. 

Siostra Wawrzyna CSIC (Wiesława Chwedoruk) 

Absolwentka historii. Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek w latach 2008 – 2020. Wieloletnia nauczycielka i dyrektorka Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Prowadzi rekolekcje, prelekcje i wykłady w obszarze wychowania i duchowości. Od 10 lat zaangażowana w rekolekcje dla kobiet. Autorka książki Zawsze byłam szczęśliwa i wielu artykułów o tematyce wychowawczej i historycznej. Specjalistka w zakresie pedagogiki bł. Marceliny Darowskiej. Lubi spotkania z ludźmi, ceni piękno i wierzy w moc słowa.

Siostra Bartłomieja

Absolwentka Studiów Pedagogicznych i Teologiczno – Katechetycznych, Podyplomowych Studiów Duchowości oraz kursów w obszarze psychologii i resocjalizacji. Od 21 lat katechetka, nauczycielka i wychowawczyni. Posługuje rozmową w temacie rozeznania drogi uzdrowienia i uwolnienia w obszarze zniewolenia duchowego. Od wielu lat specjalizuje się w temacie zagrożeń duchowych. Zaangażowana w warszawskim Domu Miłosierdzia poprzez posługę Modlitwą Uwolnienia 5 kluczy oraz ewangelizację i posługę charyzmatyczną. Prowadzi rekolekcje, prelekcje i konferencje. Uczestniczka Szkoły Liderów Fundacji Aplica. 

Siostra Rut CSIC (Dorota Pawluczuk) 

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii Obrony Narodowej, Studiów nad Rodziną, Szkoły Formatorek Zakonnych oraz licznych kursów z zakresu psychologii, pedagogiki i duchowości. Wieloletnia nauczycielka i  wychowawczyni w Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Zaangażowana w pracę z młodzieżą i formację kobiet poprzez rekolekcje i spotkania. Jest mistrzem organizacji i słuchania tych, którzy chcą być wysłuchani.

Siostra Deodata CSIC (Beata Stasiak) 

Absolwentka Instytutu Teologicznego w Tarnowie i Instytutu Studiów nad Rodziną w Łomiankach oraz Studium Podyplomowego „SZTUKA” na UW. Ukończyła również Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w warszawskim ośrodku INTRA, Podyplomowe Studium „Relacje Interpersonalne i Profilaktyka Uzależnień”, oraz I stopień w Szkole Coachingu Lilianny Kupaj z tytułem Edu COACH ICI. Teolog, nauczycielka i wychowawczyni z wieloletnim stażem. Trener warsztatu umiejętności psychospołecznych dla ludzi dorosłych (świeckich i konsekrowanych). Prowadzi indywidualne sesje coachingowe.

Siostra Wirginia CSIC (Katarzyna Marczak) 

Absolwentka biologii. Ukończyła podyplomowe studia w Instytucie Studiów nad Rodziną oraz z pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej, a także liczne kursy i szkolenia z dziedziny pedagogiki i psychologii. Od ponad 20 lat wychowawczyni i nauczycielka biologii oraz wychowania do życia w rodzinie w Gimnazjum i LO Sióstr Niepokalanek w Szymanowie i Wałbrzychu. Prowadzi spotkania, warsztaty formacyjne i rekolekcje dla dzieci, młodzieży oraz rodziców. Przez wiele lat zaangażowana w posługę Diakonii Życia Ruchu Światło – Życie diecezji łowickiej. Prelegentka wykładów o Matce Bożej Jazłowieckiej i bł. Matce Marcelinie Darowskiej.

Maria Chmielak 

Absolwentka Akademii Rolniczej w Poznaniu i katechista. Szczęśliwa żona, mama trzech córek i dwóch synów, z 20-letnim stażem małżeńskim. Zafascynowana postacią i pedagogiką bł. Marceliny Darowskiej. Pomysłodawczyni i współorganizatorka „Rekolekcji dla kobiet”, zaangażowana w posługę wspomagającą rozwój kobiet oraz realizację ich powołania jako matek i żon. Organizatorka wielu rekolekcji, dni skupienia i spotkań ewangelizacyjnych dla dorosłych i młodzieży. Zatroskana o powołania kapłańskie i zakonne. Muzyczna liderka Wieczorów Uwielbienia. Odpowiedzialna za biuro organizacyjne „Rekolekcji dla kobiet”.